Aktuality

Poďakovanie tímu ORLPoďakovanie tímu ORL
Malá pacientka Sofia má vďaka kochleárnemu implantátu komfortnejší život. Jej rodičia opísali, ako prebiehal pobyt na našom oddelení.
<strong>Vianočný darček od občianskeho združenia Rally Radosti</strong>Vianočný darček od občianskeho združenia Rally Radosti
Tohtoročná veľmi štedrá nádielka v hodnote 25-tisíc eur pomôže detským pacientom DFN s kardiovaskulárnymi ochoreniami, ktorí získajú príjemné a hravé ambulancie s moderným prístrojovým vybavením.
Poďakovanie rodičovPoďakovanie rodičov
Chceli by sme sa zo srdca poďakovať za záchranu života a za rok a pol starostlivosti o nášho synčeka Martinka. Ďakujeme každému, kto bol akokoľvek spojený s jeho ťažkým prípadom.
Verejný prísľubVerejný prísľub
DFN Košice sa zaväzuje s každým zdravotníckym pracovníkom, ktorý splnil všetky podmienky uvedené v tomto verejnom prísľube, uzatvoriť Dohodu o poskytnutí Stabilizačného príspevku.
Predvianočná nálada aj v DFNPredvianočná nálada aj v DFN
Mikuláš zavítal do našej nemocnice aj tento rok. Vďaka ZŠ s MŠ pri DFN čakalo pacientov okrem sladkého prekvapenia aj skvelé vystúpenie talentovaných detí zo ZUŠ Bernolákova.
<strong>Štvorčatá v opatere nášho neonatologického tímu</strong>Štvorčatá v opatere nášho neonatologického tímu
Sofia, Alex, Maxim a Matej sa narodili v 32. gestačnom týždni a vážili od 1150 do 1750 gramov. Pod odborným dohľadom neonatológov v DFN sú už mesiac.
DFN začína očkovať posilňujúcou dávkou adaptovanou na omikron DFN začína očkovať posilňujúcou dávkou adaptovanou na omikron 
Vakcína je určená deťom nad 12 rokov, ktoré už absolvovali základné očkovanie proti covid-19.
Vedenie DFN poďakovalo zamestnancom za ich dlhoročnú prácuVedenie DFN poďakovalo zamestnancom za ich dlhoročnú prácu
Práca s detským pacientom je náročná. Riaditeľ MUDr. Andrej Koman ocenil tých, ktorí svoj profesijný život dlhodobo venujú zdravotnej starostlivosti o dieťa.
Detská fakultná nemocnica revitalizuje svoje priestoryDetská fakultná nemocnica revitalizuje svoje priestory
ORL modernizovalo vďaka neziskovej organizácii Ronald McDonald House Charities na Slovensku čakárne aj izby, ktoré poslúžia detským pacientom. Pribudol i diskrétny kútik pre dojčiace mamičky.
Nemocnica AGEL Košice-Šaca a DFN podpísali Memorandum o partnerstve a vzájomnej spolupráciNemocnica AGEL Košice-Šaca a DFN podpísali Memorandum o partnerstve a vzájomnej spolupráci
Košické zdravotnícke zariadenia zintenzívnia spoluprácu a zabezpečia tú najlepšiu starostlivosť o detského pacienta.
Cieľom je, aby každý rodič mohol byť pri svojom dieťatiCieľom je, aby každý rodič mohol byť pri svojom dieťati
Medicína je nikdy nekončiaci proces, podobne aj vývoj našej nemocnice, hovorí riaditeľ DFN Košice MUDr. Andrej Koman v rozhovore pre Lekárske listy.
Pridajte sa k nám. Aj vy môžete byť súčasťou DFN KošicePridajte sa k nám. Aj vy môžete byť súčasťou DFN Košice
Do nášho tímu, ktorý sa stará o zdravie detí celého východného Slovenska, hľadáme nové posily.
Deti so zdravotným postihnutím dostávajú v DFN komplexné zubné ošetrenieDeti so zdravotným postihnutím dostávajú v DFN komplexné zubné ošetrenie
DFN Košice poskytuje od tohto roku deťom so psychickým a motorickým postihnutím a závažnými chronickými ochoreniami špecializované zubno-lekárske chirurgické ošetrenia.
Poďakovanie rodiča za profesionálny a ľudský prístup  v našej nemocniciPoďakovanie rodiča za profesionálny a ľudský prístup v našej nemocnici
Mamka našej pacientky zaslala svoje poďakovanie za starostlivosť u MUDr. Adriany Dankovčíkovej v Endokrinologickej a diabetologickej ambulancii DFN.
Opatrenia prijaté pre návštevy na Oddelení neonatologickej intenzívnej medicínyOpatrenia prijaté pre návštevy na Oddelení neonatologickej intenzívnej medicíny
Aktuálne informácie pre rodičov navštevujúcich ONIM, prijaté v súvislosti s aktuálnou epidemiologickou situáciou a výskytom ochorenia covid-19.
Nové opatrenia platné v DFN od 11. júla 2022Nové opatrenia platné v DFN od 11. júla 2022
V súvislosti s aktuálnou epidemiologickou situáciou a výskytom ochorenia covid-19 sme pre bezpečnosť všetkých detských pacientov a personálu až do odvolania prijali nasledovné opatrenia.
Pacienti s rázštepom pery a podnebia dostávajú v DFN komplexnú starostlivosťPacienti s rázštepom pery a podnebia dostávajú v DFN komplexnú starostlivosť
Rázštepy pery a podnebia patria k najčastejším vrodeným chybám. Na Slovensku postihnú 1 z 500 až 700 novorodencov. Kým rázštep pery je častejší u chlapcov, u dievčat prevažuje izolovaný rázštep podnebia.
Mamka malej Karolínky: Ste naši hrdinoviaMamka malej Karolínky: Ste naši hrdinovia
Začiatkom júna dostalo Oddelenie ORL ručne napísaný list. Podpísala ho mamka pacientky Karolínky a adresovala ho celému oddeleniu, pani učiteľke, aj pani upratovačke. Vážime si spätnú väzbu našich pacientov, posúva celý tím DFN vpred.
Kvapka krvi pre detskú onkológiu sa začala tradične 1. júnaKvapka krvi pre detskú onkológiu sa začala tradične 1. júna
Tohtoročný 15. ročník podujatia odštartovali krajskí policajti, ktorí prišli darovať krv do košického Odberového a spracovateľského centra Národnej transfúznej služby SR.
Biele srdce získali aj sestry z DFN KošiceBiele srdce získali aj sestry z DFN Košice
Mgr. Ľudmila Gregová a Mgr. Jana Hanzeľová z Kliniky detí a dorastu Lekárskej fakulty UPJŠ a DFN Košice dostali za svoju dlhoročnú prácu v zdravotníctve prestížne ocenenie na regionálnej úrovni, ktoré každoročne odovzdáva Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek.
Klinický psychológ pomáha v nemocnici pacientom aj rodičomKlinický psychológ pomáha v nemocnici pacientom aj rodičom
Závažné ochorenie dieťaťa je psychicky náročnou situáciou, ktorá zasiahne celú rodinu. V DFN Košice pomáha zvládnuť túto neľahkú udalosť klinický psychológ.
Medzinárodný deň sestier – ušľachtilé povolanie má dnes sviatokMedzinárodný deň sestier – ušľachtilé povolanie má dnes sviatok
Detské sestry sú výnimočné, pretože sa starajú o to najvzácnejšie, čo máme – o deti. V DFN Košice pracuje mnoho sestier, ktoré si svoje povolanie vysnívali už v detstve a ani po rokoch praxe by ho nemenili.
Kolektív KPAIM UPJŠ LF a DFN Košice získal ocenenieKolektív KPAIM UPJŠ LF a DFN Košice získal ocenenie
Cenu mesta Košice získal kolektív Kliniky pediatrickej anestéziológie a intenzívnej medicíny (KPAIM) UPJŠ LF a DFN Košice za vysoko špecializovanú a intenzívnu starostlivosť o deti v rámci celého východoslovenského regiónu.
Svetový deň hygieny rúk aj v DFN KošiceSvetový deň hygieny rúk aj v DFN Košice
Už viac ako 160 rokov platí, že dôsledná dezinfekcia rúk je jedným z najjednoduchších a najúčinnejších opatrení, ktoré predchádzajú infekciám u hospitalizovaných pacientov.
Termíny na očkovanie detí v DFN KošiceTermíny na očkovanie detí v DFN Košice
U detí od 5-11 rokov je povinná registrácia, staršie deti môžu na očkovanie prísť aj bez registrácie.
V Škole obezity deti chudnú pod dohľadom špecialistovV Škole obezity deti chudnú pod dohľadom špecialistov
Detskú obezitu zvyknú odborníci nazývať aj novodobou epidémiou, pod ktorú sa podpisujú nesprávne stravovacie návyky, nedostatok pohybu a priveľa cukru. Škola obezity vznikla v DFN v roku 2018 a jej cieľom je pomáhať deťom zdravo schudnúť a získať informácie o zdravom životnom štýle.
Ďakujeme Happy Baby za plienky pre našich najmenšíchĎakujeme Happy Baby za plienky pre našich najmenších
Neonatologický tím Detskej fakultnej nemocnice Košice sa odborne a s láskou stará o najmenších pacientov, lieči najzávažnejšie stavy a ochorenia v rámci celého východného Slovenska.
Naše operačné sály majú najmodernejšie prístrojeNaše operačné sály majú najmodernejšie prístroje
Tri najkvalitnejšie anestéziologické prístroje v hodnote 153.800 eur pribudli v Centrálnom operačnom trakte a zákrokovej sále Kliniky pediatrickej anestéziológie a intenzívnej medicíny (KPAIM) DFN Košice na začiatku roka 2022.
Pacienti Dôvery hodnotili nemocnice, našu posunuli medzi tie najlepšiePacienti Dôvery hodnotili nemocnice, našu posunuli medzi tie najlepšie
V kvalite ubytovania, v prístupe personálu a subjektívnom pocite zlepšenia zdravia po prepustení skončila DFN Košice medzi najlepšími nemocnicami v kategórii Fakultné a univerzitné nemocnice.
V Nemocničnej lekárni DFN majú plné ruky práceV Nemocničnej lekárni DFN majú plné ruky práce
Nemocničná lekáreň nepretržite slúži všetkým oddeleniam, klinikám a ambulanciám.
Jarné prázdniny v Detskej fakultnej nemocnici Košice v znamení coviduJarné prázdniny v Detskej fakultnej nemocnici Košice v znamení covidu
Naše Detské infekčné oddelenie zažíva vo februári 2022 najväčší nápor detských pacientov s covidom počas celej pandémie. Variant omikron si navyše vyžiadal aj otvorenie reprofilizovaného oddelenia, ktoré sa rýchlo zaplnilo.
Rodičia Soničky: Sme radi, že sa naša dcéra dostala do DFN a že je tu dnes medzi namiRodičia Soničky: Sme radi, že sa naša dcéra dostala do DFN a že je tu dnes medzi nami
Naša malá dcérka Sonička bola hospitalizovaná v Detskej fakultnej nemocnici Košice ešte koncom minulého roka dlhých 45 dní po tom, čo jej bola diagnostikovaná veľmi závažná choroba, ktorú nám správne diagnostikovali na detskom oddelení v Trebišove.
Otázky a odpovede o očkovaní detíOtázky a odpovede o očkovaní detí
Prečo mám zaočkovať svoje dieťa? Je vakcína bezpečná? Aké nežiaduce účinky môžem očakávať? Dozviete sa tu.
Lekár musí mať v sebe pokoru voči každému pacientoviLekár musí mať v sebe pokoru voči každému pacientovi
Za mimoriadnu aktivitu, rozsiahlu pedagogickú činnosť a prínos vo vedení vysokošpecializovaného pracoviska Kliniky detí a dorastu, najväčšieho v rámci východoslovenského regiónu, ocenil v novembri primátor Košíc prednostku Kliniky detí a dorastu LF UPJŠ a DFN doc. MUDr. Veroniku Vargovú, PhD.
Krehký zrak predčasne narodených detí treba chrániťKrehký zrak predčasne narodených detí treba chrániť
Viečka predčasne narodených detí sú také jemné, že cez ne presvitá svetlo. Predčasniatka nevedia stiahnuť zreničku pred nadmerným svetlom a reagujú stresovou reakciou.
Centrum pre cystickú fibrózu v DFN Košice získalo dôležitý prístroj na diagnostiku a bodyanalyzérCentrum pre cystickú fibrózu v DFN Košice získalo dôležitý prístroj na diagnostiku a bodyanalyzér
Slovenská Asociácia Cystickej Fibrózy (CF) odovzdala Centru pre cystickú fibrózu Detskej fakultnej nemocnice (DFN) Košice dva prístroje, ktoré umožnia lekárom diagnostiku a monitorovanie pacientov s nevyliečiteľnou zriedkavou genetickou chorobou.
S novou obličkou čaká Maximiliána plnohodnotnejší životS novou obličkou čaká Maximiliána plnohodnotnejší život
Maximiliánova extrémne vzácna diagnóza vyústila do transplantácie. Nová oblička mu zabezpečí lepší život.
Očkovanie detí vo veku 5 až 11 rokovOčkovanie detí vo veku 5 až 11 rokov
Je určené len pre vysoko rizikové deti, u ktorých by prekonanie ochorenia Covid-19 mohlo viesť k vážnemu poškodeniu zdravia, či výraznému zhoršeniu základného ochorenia až prípadnej smrti.
Kristián každé cvičenie preplakal, námaha priniesla vytúžené ovocieKristián každé cvičenie preplakal, námaha priniesla vytúžené ovocie
Kristiánkova mamka si po ťažkom pôrode neoddýchla. Röntgenová snímka jej syna totiž vyzerala zle. Bábätko malo jednu rúčku zlomenú a druhá bola nehybná.
Veľký nádor odstránili Alžbetke laparoskopickou operáciouVeľký nádor odstránili Alžbetke laparoskopickou operáciou
Laparoskopickou operáciou sa chirurgickému tímu Oddelenia detskej chirurgie DFN a Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LF UPJŠ a UNLP podarilo úspešne odstrániť veľký nádor u 6-ročného dievčatka. Do nemocnice prišlo s veľkými bolesťami.
Naši pediatri vo Vakcinačnom centre Univerzitnej nemocnice L. PasteuraNaši pediatri vo Vakcinačnom centre Univerzitnej nemocnice L. Pasteura
Pri očkovaní detí je dôležitá a potrebná prítomnosť pediatra. Detská fakultná nemocnica preto začala spolupracovať s košickou Univerzitnou nemocnicou L. Pasteura pri očkovaní detí od 12 rokov v ich vakcinačnom centre.
Čím vybaviť letnú lekárničku?Čím vybaviť letnú lekárničku?
Letné prázdniny a dovolenky patria medzi obľúbené časti roka, ale prinášajú so sebou aj niekoľko nástrah, na ktoré je dobré sa pripraviť. Ponúkame Vám zoznam toho, čo by ste mali pre seba a svoje dieťa zadovážiť v horúcich letných dňoch, ktoré prežijete na domácej dovolenke, ale aj pri pobyte pri mori.
Ondrej Kandráč a Lukáš Adamec rozospievali pacientov aj personál nemocniceOndrej Kandráč a Lukáš Adamec rozospievali pacientov aj personál nemocnice
Veselé tóny, smiech a hudobné hity priniesol hospitalizovaným deťom 1. ročník charitatívnej akcie Pomáhať a rozdávať radosť. Podujatie malo tiež za cieľ vyjadriť podporu všetkým lekárom, sestričkám a zamestnancom Detskej fakultnej nemocnice Košice.
Kvapka krvi 2021 pomôže pacientom detskej onkológie aj deťom v DFN KošiceKvapka krvi 2021 pomôže pacientom detskej onkológie aj deťom v DFN Košice
Tradícia darovania krvi pod názvom Kvapka krvi pre detskú onkológiu a všetky choré deti v Detskej fakultnej nemocnici (DFN) Košice pokračuje. Jej 14. ročník odštartoval ako obvykle, 1. júna, na sviatok všetkých detí, aby krv pomohla tým, ktorí ju potrebujú.
Alžbetka má šancu porozprávať sa s kamarátmi a Oliver sadnúť opäť za klavírAlžbetka má šancu porozprávať sa s kamarátmi a Oliver sadnúť opäť za klavír
Primár ORL oddelenia DFN Košice MUDr. Andrej Koman operoval v máji dve deti, ktoré stratili sluch. Vďaka najmodernejším kochleárnym implantátom budú Alžbetka a Oliver čoskoro počuť. Strata sluchu, resp. porucha sluchu od narodenia, nie je v medicíne neriešiteľným problémom.
Laurinka je znova plná energieLaurinka je znova plná energie
Do rodiny zo Spišského Podhradia prišla diagnóza diabetes nečakane a bez prípravy. V rodine toto ochorenie nikto nemal a príznaky cukrovky rodičov takmer 6-ročného dievčatka vystrašili.
Medzinárodný sviatok sestier oslavuje aj Detská fakultná nemocnica KošiceMedzinárodný sviatok sestier oslavuje aj Detská fakultná nemocnica Košice
Detská sestra je nenahraditeľnou súčasťou zdravotníctva a v čase hospitalizácie dieťaťa trávi s pacientom väčšinu času. Vedenie Detskej fakultnej nemocnice (DFN) Košice sa rozhodlo v Medzinárodný deň sestier poďakovať svojmu personálu za náročnú a cennú prácu malým prekvapením.
Špecialisti z Detskej fakultnej nemocnice Košice budú sledovať deti po ťažkom covide-19 aj po prekonaní PIMSŠpecialisti z Detskej fakultnej nemocnice Košice budú sledovať deti po ťažkom covide-19 aj po prekonaní PIMS
Detská fakultná nemocnica (DFN) Košice začína s ambulantným sledovaním detí, ktoré prekonali ťažšiu formu covid-19 alebo pediatrický zápalový multisystémový syndróm (PIMS).
Ďakujem za ľudské slová a dôkladné informácieĎakujem za ľudské slová a dôkladné informácie
Uznanie práce tímu Detského infekčného oddelenia
Základná škola s materskou školou pri DFN opäť s deťmiZákladná škola s materskou školou pri DFN opäť s deťmi
Po pauze v súvislosti s pandemickou situáciou obnovila naplno svoju činnosť aj základná škola s materskou školou, ktorá pôsobí v DFN. Je druhou najväčšou ZŠ s MŠ pri zdravotníckom zariadení na Slovensku.
Do DFN sa opäť vrátili zdravotní klauni, prekvapili aj personálDo DFN sa opäť vrátili zdravotní klauni, prekvapili aj personál
Veselí klauni sú zaočkovaní a pripravení dodržiavať všetky opatrenia. Za hospitalizovanými deťmi budú chodiť na jednotlivé oddelenia nemocnice, objavia sa aj v čakárňach ambulancií.
Nová aplikácia vyhodnotí stresovú záťaž zdravotníkov a ponúkne najvhodnejšiu pomocNová aplikácia vyhodnotí stresovú záťaž zdravotníkov a ponúkne najvhodnejšiu pomoc
Nadmernému stresu a záťaži sú vystavení predovšetkým tí, ktorí prichádzajú do kontaktu s pacientmi s infekciou COVID-19.
Počet hospitalizovaných detí s COVID-19 v Detskej fakultnej nemocnici Košice klesáPočet hospitalizovaných detí s COVID-19 v Detskej fakultnej nemocnici Košice klesá
Počet hospitalizovaných detí s potvrdeným COVIDOM-19 v Detskej fakultnej nemocnici (DFN) Košice v porovnaní s minulými týždňom klesol o polovicu.
V DFN Košice sa vyliečilo už 20 pacientov s PIMSV DFN Košice sa vyliečilo už 20 pacientov s PIMS
V Detskej fakultnej nemocnici (DFN) Košice bolo od novembra 2020 hospitalizovaných celkom 20 detí s pediatrickým zápalovým multisystémovým syndrómom (PIMS).
Nový prístroj zaistí vysokokvalitné vyšetrenie srdca predčasniatok aj dospievajúcichNový prístroj zaistí vysokokvalitné vyšetrenie srdca predčasniatok aj dospievajúcich
Detská fakultná nemocnica zakúpila nový echokardiografický prístroj Vivid E90 najvyššej triedy.
Detská fakultná nemocnica Košice zakúpila 15 moderných inkubátorovDetská fakultná nemocnica Košice zakúpila 15 moderných inkubátorov
Oddelenie neonatologickej intenzívnej medicíny v Detskej fakultnej nemocnici (DFN) Košice má 15 nových moderných inkubátorov.
Pri vstupe do nemocnice potrebujete respirátorPri vstupe do nemocnice potrebujete respirátor
Od 15. 3. 2021 majú všetky osoby vstupujúce do priestorov Detskej fakultnej nemocnice Košice povinnosť prekryť si dýchacie cesty respirátoromalebo obdobným prostriedkom s klasifikáciou najmenej FFP2.
Na ambulantné vyšetrenie len s negatívnym testomNa ambulantné vyšetrenie len s negatívnym testom
S účinnosťou od 15. februára 2021 je každý pacient pred vyšetrením v ambulanciách DFNKE povinný preukázať sa negatívnym výsledkom antigénového/PCR COVID-19 test nie starším ako 72 hodín.