COVID-19 a očkovanie tu

Aktuality

Očkovanie detí vo veku 5 až 12 rokovOčkovanie detí vo veku 5 až 12 rokov
V súvislosti s očkovaním detí vo veku 5 až 12 rokov očakávame ďalšie pokyny zo strany Ministerstva zdravotníctva SR. Aktuálne informácie budú zverejnené na našej webovej stránke.
Aktualizovaný súhrn epidemiologických opatreníAktualizovaný súhrn epidemiologických opatrení
Všetko, čo potrebujete vedieť pri vstupe do Detskej fakultnej nemocnice (DFN) Košice.
Očkovanie detí a mládeže v DFN KošiceOčkovanie detí a mládeže v DFN Košice
Detská fakultná nemocnica (DFN) Košice otvorila od 3. septembra 2021 očkovacie centrum, ktoré umožní očkovanie vakcínou proti ochoreniu COVID-19 deťom od 12 rokov.
Kristián každé cvičenie preplakal, námaha priniesla vytúžené ovocieKristián každé cvičenie preplakal, námaha priniesla vytúžené ovocie
Kristiánkova mamka si po ťažkom pôrode neoddýchla. Röntgenová snímka jej syna totiž vyzerala zle. Bábätko malo jednu rúčku zlomenú a druhá bola nehybná.
Veľký nádor odstránili Alžbetke laparoskopickou operáciouVeľký nádor odstránili Alžbetke laparoskopickou operáciou
Laparoskopickou operáciou sa chirurgickému tímu Oddelenia detskej chirurgie DFN a Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LF UPJŠ a UNLP podarilo úspešne odstrániť veľký nádor u 6-ročného dievčatka. Do nemocnice prišlo s veľkými bolesťami.
Naši pediatri vo Vakcinačnom centre Univerzitnej nemocnice L. PasteuraNaši pediatri vo Vakcinačnom centre Univerzitnej nemocnice L. Pasteura
Pri očkovaní detí je dôležitá a potrebná prítomnosť pediatra. Detská fakultná nemocnica preto začala spolupracovať s košickou Univerzitnou nemocnicou L. Pasteura pri očkovaní detí od 12 rokov v ich vakcinačnom centre.
Čím vybaviť letnú lekárničku?Čím vybaviť letnú lekárničku?
Letné prázdniny a dovolenky patria medzi obľúbené časti roka, ale prinášajú so sebou aj niekoľko nástrah, na ktoré je dobré sa pripraviť. Ponúkame Vám zoznam toho, čo by ste mali pre seba a svoje dieťa zadovážiť v horúcich letných dňoch, ktoré prežijete na domácej dovolenke, ale aj pri pobyte pri mori.
Ondrej Kandráč a Lukáš Adamec rozospievali pacientov aj personál nemocniceOndrej Kandráč a Lukáš Adamec rozospievali pacientov aj personál nemocnice
Veselé tóny, smiech a hudobné hity priniesol hospitalizovaným deťom 1. ročník charitatívnej akcie Pomáhať a rozdávať radosť. Podujatie malo tiež za cieľ vyjadriť podporu všetkým lekárom, sestričkám a zamestnancom Detskej fakultnej nemocnice Košice.
Kvapka krvi 2021 pomôže pacientom detskej onkológie aj deťom v DFN KošiceKvapka krvi 2021 pomôže pacientom detskej onkológie aj deťom v DFN Košice
Tradícia darovania krvi pod názvom Kvapka krvi pre detskú onkológiu a všetky choré deti v Detskej fakultnej nemocnici (DFN) Košice pokračuje. Jej 14. ročník odštartoval ako obvykle, 1. júna, na sviatok všetkých detí, aby krv pomohla tým, ktorí ju potrebujú.
Alžbetka má šancu porozprávať sa s kamarátmi a Oliver sadnúť opäť za klavírAlžbetka má šancu porozprávať sa s kamarátmi a Oliver sadnúť opäť za klavír
Primár ORL oddelenia DFN Košice MUDr. Andrej Koman operoval v máji dve deti, ktoré stratili sluch. Vďaka najmodernejším kochleárnym implantátom budú Alžbetka a Oliver čoskoro počuť. Strata sluchu, resp. porucha sluchu od narodenia, nie je v medicíne neriešiteľným problémom.
Laurinka je znova plná energieLaurinka je znova plná energie
Do rodiny zo Spišského Podhradia prišla diagnóza diabetes nečakane a bez prípravy. V rodine toto ochorenie nikto nemal a príznaky cukrovky rodičov takmer 6-ročného dievčatka vystrašili.
Medzinárodný sviatok sestier oslavuje aj Detská fakultná nemocnica KošiceMedzinárodný sviatok sestier oslavuje aj Detská fakultná nemocnica Košice
Detská sestra je nenahraditeľnou súčasťou zdravotníctva a v čase hospitalizácie dieťaťa trávi s pacientom väčšinu času. Vedenie Detskej fakultnej nemocnice (DFN) Košice sa rozhodlo v Medzinárodný deň sestier poďakovať svojmu personálu za náročnú a cennú prácu malým prekvapením.
Špecialisti z Detskej fakultnej nemocnice Košice budú sledovať deti po ťažkom covide-19 aj po prekonaní PIMSŠpecialisti z Detskej fakultnej nemocnice Košice budú sledovať deti po ťažkom covide-19 aj po prekonaní PIMS
Detská fakultná nemocnica (DFN) Košice začína s ambulantným sledovaním detí, ktoré prekonali ťažšiu formu covid-19 alebo pediatrický zápalový multisystémový syndróm (PIMS).
Ďakujem za ľudské slová a dôkladné informácieĎakujem za ľudské slová a dôkladné informácie
Uznanie práce tímu Detského infekčného oddelenia
Základná škola s materskou školou pri DFN opäť s deťmiZákladná škola s materskou školou pri DFN opäť s deťmi
Po pauze v súvislosti s pandemickou situáciou obnovila naplno svoju činnosť aj základná škola s materskou školou, ktorá pôsobí v DFN. Je druhou najväčšou ZŠ s MŠ pri zdravotníckom zariadení na Slovensku.
Do DFN sa opäť vrátili zdravotní klauni, prekvapili aj personálDo DFN sa opäť vrátili zdravotní klauni, prekvapili aj personál
Veselí klauni sú zaočkovaní a pripravení dodržiavať všetky opatrenia. Za hospitalizovanými deťmi budú chodiť na jednotlivé oddelenia nemocnice, objavia sa aj v čakárňach ambulancií.
Nová aplikácia vyhodnotí stresovú záťaž zdravotníkov a ponúkne najvhodnejšiu pomocNová aplikácia vyhodnotí stresovú záťaž zdravotníkov a ponúkne najvhodnejšiu pomoc
Nadmernému stresu a záťaži sú vystavení predovšetkým tí, ktorí prichádzajú do kontaktu s pacientmi s infekciou COVID-19.
Počet hospitalizovaných detí s COVID-19 v Detskej fakultnej nemocnici Košice klesáPočet hospitalizovaných detí s COVID-19 v Detskej fakultnej nemocnici Košice klesá
Počet hospitalizovaných detí s potvrdeným COVIDOM-19 v Detskej fakultnej nemocnici (DFN) Košice v porovnaní s minulými týždňom klesol o polovicu.
V DFN Košice sa vyliečilo už 20 pacientov s PIMSV DFN Košice sa vyliečilo už 20 pacientov s PIMS
V Detskej fakultnej nemocnici (DFN) Košice bolo od novembra 2020 hospitalizovaných celkom 20 detí s pediatrickým zápalovým multisystémovým syndrómom (PIMS).
Nový prístroj zaistí vysokokvalitné vyšetrenie srdca predčasniatok aj dospievajúcichNový prístroj zaistí vysokokvalitné vyšetrenie srdca predčasniatok aj dospievajúcich
Detská fakultná nemocnica zakúpila nový echokardiografický prístroj Vivid E90 najvyššej triedy.
Detská fakultná nemocnica Košice zakúpila 15 moderných inkubátorovDetská fakultná nemocnica Košice zakúpila 15 moderných inkubátorov
Oddelenie neonatologickej intenzívnej medicíny v Detskej fakultnej nemocnici (DFN) Košice má 15 nových moderných inkubátorov.
Pri vstupe do nemocnice potrebujete respirátorPri vstupe do nemocnice potrebujete respirátor
Od 15. 3. 2021 majú všetky osoby vstupujúce do priestorov Detskej fakultnej nemocnice Košice povinnosť prekryť si dýchacie cesty respirátoromalebo obdobným prostriedkom s klasifikáciou najmenej FFP2.
Na ambulantné vyšetrenie len s negatívnym testomNa ambulantné vyšetrenie len s negatívnym testom
S účinnosťou od 15. februára 2021 je každý pacient pred vyšetrením v ambulanciách DFNKE povinný preukázať sa negatívnym výsledkom antigénového/PCR COVID-19 test nie starším ako 72 hodín.