ČISTOTA a PORIADOK pre pacientov aj zamestnancov – medzinárodný deň upratovačiek a čističov

Od roku 1990 je 15.jún Medzinárodným dňom upratovačiek a čističov. Dnes sme si pri tejto príležitosti pripomenuli, že starostlivosť o pacienta začína už pri vstupe do nemocnice.

Betka, Katka, Monika, Alenka či Marta. Poznáme ich po mene a zvyčajne aj ony nás. Stretávame sa denne. Sú v nemocnici keď prichádzame a často aj keď odchádzame. Sú neodmysliteľnou súčasťou každého nášho oddelenia, kliniky či ambulancie.

Od roku 1990 je 15.jún Medzinárodným dňom upratovačiek a čističov. Dnes sme si pri tejto príležitosti pripomenuli, že starostlivosť o pacienta začína už pri vstupe do nemocnice. Upratovanie a čistotu si v našej nemocnici už niekoľko rokov zabezpečujeme vo vlastnej réžií. 44 žien sa snaží udržiavať nemocnicu čistú a bezpečnú pre pacientov aj zamestnancov v dvojzmennej prevádzke každý deň v roku. Starajú sa o poriadok a čistotu všetkých oddelení a ambulancií a v celej našej nemocnici denne vyčistia cca 12 000m2. Zablahoželať k dnešnému sviatku, hovoriť o zlepšovaní podmienok pri práci, ale hlavne POĎAKOVAŤ sa za zabezpečovanie hygieny a upratovanie pracovísk prišlo aj vedenie nemocnice.

😊ĎAKUJEME našim paniam upratovačkám, že aj ony sú neodmysliteľnou súčasťou pracovných kolektívov v našej nemocnici.