Zo života nemocnice

Kvapka krvi pomáha už 17. rokKvapka krvi pomáha už 17. rok
Už 17 rokov tradične začína na Medzinárodný deň detí 1. júna kampaň darcovstva krvi, ktorá trvá do konca mesiaca vo všetkých odberných centrách Národnej transfúznej služby (NTS) na východnom Slovensku.
OZNÁMENIEOZNÁMENIE
Ubezpečujeme všetkých pacientov a ich zákonných zástupcov, že DFN Košice poskytuje zdravotnú starostlivosť za štandardných podmienok.
VOĽBY do EUROPSKÉHO PARLAMENTU v našej nemocniciVOĽBY do EUROPSKÉHO PARLAMENTU v našej nemocnici
Hospitalizovaní pacienti, ich sprievodcovia a zamestnanci našej nemocnice si budú môcť uplatniť svoje hlasovacie právo priamo v našom zdravotníckom zariadení.
Podporte TOP SESTRY z detskej fakultnej nemocnicePodporte TOP SESTRY z detskej fakultnej nemocnice
Prvý celoslovenský ročník ankety TOP SESTRY spustili tohto roku Zdravotnícke noviny. Ponúkame vám nominácie na TOP SESTRU za DETSKÚ FAKULTNÚ NEMOCNICU KOŠICE. 
DVE BIELE SRDCIA na Košickom dni sestier putovali do DFN KošiceDVE BIELE SRDCIA na Košickom dni sestier putovali do DFN Košice
V kategórii sestra získali Biele srdce  Helena Bednárová dipl. sestra a PhDr. Viera Molčáková.
Testovali sme čisté rukyTestovali sme čisté ruky
Pri príležitosti Svetového dňa hygieny rúk – 5. máj si čistotu svojich rúk mohli otestovať návštevníci našej nemocnice.
FIALOVÝ DEŇ na podporu pacientov s epilepsiouFIALOVÝ DEŇ na podporu pacientov s epilepsiou
Koncom marca sa v našej nemocnici konal po prvýkrát FIALOVÝ DEŇ. Pri príležitosti Svetového dňa epilepsie – 26. marec sme chceli upriamiť pozornosť na pacientov s epilepsiou a pripravili sme pestrý program. Pre pacientov, návštevníkov, pre zamestnancov a odbornú verejnosť.
40. konferencia Kliniky detí a dorastu UPJŠ LF a DFN Košice40. konferencia Kliniky detí a dorastu UPJŠ LF a DFN Košice
Dňa 6. júna 2024 sa uskutoční 40. konferencia Kliniky detí a dorastu UPJŠ LF a DFN Košice a XVI. Démantov deň v Košiciach, v hoteli Yasmin.
Darujte 2%Darujte 2%
V našej nemocnici je niekoľko neziskových organizácií a občianskych združení, ktoré sú prijímateľmi 2 % daní.
Najlepšia nemocnica v hodnotení pacientovNajlepšia nemocnica v hodnotení pacientov
Detská fakultná nemocnica Košice zaznamenala v minuloročnom hodnotení pacientov zdravotnej poisťovne Dôvera najlepšie hodnotenie v kategórií fakultných a univerzitných nemocníc.
Ministerka zdravotníctva sa oboznámila s projektom nadstavby DFN KošiceMinisterka zdravotníctva sa oboznámila s projektom nadstavby DFN Košice
Ministerka sa oboznámila so situáciou na viacerých oddeleniach a riaditeľ DFN Košice Andrej Koman jej prezentoval projekt nadstavby nemocnice
Miestnosť na dojčenie a prebaľovanie poskytne vyšší komfortMiestnosť na dojčenie a prebaľovanie poskytne vyšší komfort
Otvorili sme MIESTNOSŤ NA DOJČENIE A PREBAĽOVANIE
O prvé tohtoročné bábätko sa starajú naši neonatológoviaO prvé tohtoročné bábätko sa starajú naši neonatológovia
O prvé dieťatko, maličkú Andrejku, sa starajú naši neonatológovia
Advent sme začali VIANOČNÝM BENEFIČNÝM KONCERTOMAdvent sme začali VIANOČNÝM BENEFIČNÝM KONCERTOM
Úžasnú atmosféru mal VIANOČNÝ BENEFIČNÝ KONCERT pre našu Detská fakultná nemocnica Košice v nedeľu (3. decembra) podvečer v Evanjelickom kostole na Mlynskej ulici v Košiciach, kam si asi tisícka návštevníkov prišla vypočuť vianočné tóny v podaní rôznych interpretov a podporiť našu nemocnicu.
Zmena ordinačných hodín v ambulancii všeobecného lekára pre deti a dorastZmena ordinačných hodín v ambulancii všeobecného lekára pre deti a dorast
Ambulancia Všeobecného lekára pre deti a dorast mení od 15.11. 2023 svoje ordinačné hodiny.
Otvorili sme 3 nové ambulancieOtvorili sme 3 nové ambulancie
Od dnešného dňa nájdu detskí pacienti v Detskej fakultnej nemocnici Košice 3 nové ambulancie: ambulanciu pediatrickej urológie, ambulanciu detskej psychiatrie a neurochirurgickú ambulanciu.
Podporujeme naše zdravotníčky z Oddelenia neonatologickej intenzívnej medicínyPodporujeme naše zdravotníčky z Oddelenia neonatologickej intenzívnej medicíny
Naše zdravotníčky z Oddelenia neonatologickej intenzívnej medicíny - MUDr. Vanda Chovanová, primárka a Mgr. Valéria Vargová, manažérka dennej zmeny, sú nominované na ocenenie CENA VEREJNOSTI.
Jedinečný operačný mikroskop pomáha na detskej neurochirurgiiJedinečný operačný mikroskop pomáha na detskej neurochirurgii
Detská fakultná nemocnica Košice má k dispozícii jedinečný mikroskop na zložité neurochirurgické zákroky u detí. Kvalitné 3D zobrazenie umožňuje radikálne odstránenie nádorov bez poškodenia zdravého tkaniva v oblasti mozgu a chrbtice a tiež realizovať rekonštrukčné operácie v oblasti brucha.
Maľujeme parkoviskoMaľujeme parkovisko
Z dôvodu maľovania vodorovného značenia na PARKOVISKU DFN bude dňa 14. 10. 2023 od 8:00 do 12:00 hod. PARKOVISKO UZAVRETÉ.
Dary z Nadácie U. S. Steel Košice už pomáhajúDary z Nadácie U. S. Steel Košice už pomáhajú
DFN Košice tento týždeň uviedla do prevádzky medicínske prístroje na zlepšenie zdravotnej starostlivosti pre deti. Investícia v celkovom objeme 265.000 eur bola realizovaná vďaka Nadácii U. S. Steel Košice.
Ďakujeme zamestnancom za ich dlhoročnú prácu pre detiĎakujeme zamestnancom za ich dlhoročnú prácu pre deti
Vedenie nemocnice ocenilo tých zamestnancov, ktorí svoj profesijný život dlhodobo venujú zdravotnej starostlivosti o dieťa. Poďakovali sa im za ich odborné pôsobenie, pracovné nasadenie a vyzdvihli ich trpezlivosť a ľudskosť pri dlhoročnej práci s detským pacientom.
S hepatitídou A zápasíme po celý rok 2023S hepatitídou A zápasíme po celý rok 2023
Alarmujúca je situácia s hepatitídou typu A v Detskej fakultnej nemocnici Košice. Na 25 lôžkach Detského infekčného oddelenia leží aktuálne 25 pacientov s hepatitídou, z toho včera bolo prijatých sedem nových pacientov z Keceroviec, Boliarova a mestskej časti Košice-Šaca.
Zmeny v gastroenterologickej ambulanciiZmeny v gastroenterologickej ambulancii
Všetkých dispenzarizovaných pacientov v gastro ambulancii MUDr. Stelly Majlingovej prevzali existujúci špecializovaní lekári DFN Košice v tomto odbore a budú preobjednaní.
OPRAVUJEME  PARKOVISKOOPRAVUJEME PARKOVISKO
Z dôvodu opravy asfaltovej plochy parkoviska bude v piatok 8. 9. 2023 a v utorok 12. 9. 2023 obmedzené parkovanie pre sprievodcov a pacientov DFN Košice.
Simulovaný požiar a evakuácia pacientovSimulovaný požiar a evakuácia pacientov
Detská fakultná nemocnica Košice zorganizovala pre svojich zamestnancov špeciálne školenie – cvičenie BOZP – cvičný požiarny poplach s evakuáciou pacientov.
DFN má záujem vytvoriť paliatívne detské lôžkaDFN má záujem vytvoriť paliatívne detské lôžka
DFN Košice má veľký záujem riešiť aj paliatívnu starostlivosť o ťažko choré deti, no nevyhnutnou podmienkou je jej priestorové rozšírenie.
DFN Košice podpísala  novú zmluvu so Všeobecnou zdravotnou poisťovňou, a.s.DFN Košice podpísala novú zmluvu so Všeobecnou zdravotnou poisťovňou, a.s.
Detská fakultná nemocnica Košice dnes podpísala novú zmluvu o poskytovaní zdravotnej starostlivosti so Všeobecnou zdravotnou poisťovňou, a.s.
Rokovania DFN a VšZP pokračujúRokovania DFN a VšZP pokračujú
Momentálne prebiehajú ďalšie rokovania vedenia Detskej fakultnej nemocnice Košice a VšZP, a.s. súvisiace so znením novej zmluvy, mechanizme a spôsobe úhrady našich oprávnených nárokov za poskytnutú zdravotnú starostlivosť detským pacientom z východoslovenského regiónu.
Oznámenie o obmedzení poskytovania plánovanej zdravotnej starostlivosti pre pacientov VšZP, a. s.Oznámenie o obmedzení poskytovania plánovanej zdravotnej starostlivosti pre pacientov VšZP, a. s.
Z dôvodu, že DFN Košice a VšZP, a. s. nemajú uzatvorený zmluvný vzťah, nie je možné v zmysle platnej legislatívy poskytnúť pacientom plánovanú zdravotnú starostlivosť. Prosíme, aby ste z dôvodu ďalšieho manažovania zdravotnej starostlivosti KONTAKTOVALI VAŠU POBOČKU VšZP, a.s. alebo call centrum: 0850 003 003
Oslávili sme 20. výročie zriadenia Detskej fakultnej nemocnice KošiceOslávili sme 20. výročie zriadenia Detskej fakultnej nemocnice Košice
20 rokov zriadenia Detskej fakultnej nemocnice KE (2003), 75 rokov založenia Detskej kliniky LF UPJŠ (1948). Všetky tieto udalosti sme oslávili ....
ČISTOTA a PORIADOK pre pacientov aj zamestnancov – medzinárodný deň upratovačiek a čističovČISTOTA a PORIADOK pre pacientov aj zamestnancov – medzinárodný deň upratovačiek a čističov
Od roku 1990 je 15.jún Medzinárodným dňom upratovačiek a čističov. Dnes sme si pri tejto príležitosti pripomenuli, že starostlivosť o pacienta začína už pri vstupe do nemocnice.
Celý jún zbierame KVAPKU KRVI pre detiCelý jún zbierame KVAPKU KRVI pre deti
Mottom tohoročnej akcie je slogan ‚Príďte, každá kvapka pomôže‘, aj keď veríme, že tento 16. ročník Kvapky krvi pre detskú onkológiu bude rovnako úspešný ako tie predošlé - pričom vlani sa uskutočnilo v rámci tejto kampane bezmála 1800 odberov a Národná transfúzna služba vďaka nej získala takmer 900 litrov krvi,“ hovorí riaditeľ Detskej fakultnej nemocnice Košice MUDr. Andrej Koman
39. ročník  konferencie Kliniky detí a dorastu UPJŠ LF a DFN Košice  – vzájomná výmena nových odborných informácií39. ročník  konferencie Kliniky detí a dorastu UPJŠ LF a DFN Košice  – vzájomná výmena nových odborných informácií
Prvý júnový deň sa v priestoroch hotela Yasmin konal už 39. ročník konferencie Kliniky detí a dorastu UPJŠ LF a DFN Košice a XV. Démantov deň – najvýznamnejšie odborné podujatie určené pediatrom východoslovenského regiónu ( Košického a Prešovského kraja). Cieľom konferencie bolo pripraviť predovšetkým kvalitný vedecký program, rovnako ako príjemné, inšpirujúce prostredie pre vzájomnú výmenu informácii a skúseností.
Detské sestry získali 4 BIELE SRDCIADetské sestry získali 4 BIELE SRDCIA
Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek (SK SaPA) už šestnásty raz udeľovala prestížne ocenenie Biele srdce. Veľmi nás teší, že 4 Biele srdcia putovali k našim kolegyniam v DFN Košice. 1 Biele srdce na celoslovenskej úrovni a 3 srdcia získali kolegyne na regionálnej úrovni.
Partnerské memorandum o spolupráci podpísali  Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice a DFN KošicePartnerské memorandum o spolupráci podpísali Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice a DFN Košice
Detská fakultná nemocnica a Univerzitná nemocnica L.Pasteura v týchto dňoch podpísali Memorandum o partnerstve a vzájomnej spolupráci.
Zmodernizovali sme Centrum cystickej fibrózy pre detiZmodernizovali sme Centrum cystickej fibrózy pre deti
Slovenská Asociácia Cystickej Fibrózy a DFN Košice vo štvrtok 18. mája slávnostne otvorili kompletne zmodernizované Centrum cystickej fibrózy (CF) pre deti v DFN Košice. Modernizácia Centra CF pre deti je úspešným zavŕšením aktivít dvojročného projektu cezhraničnej spolupráce s ukrajinskými partnermi z Oblastnej Detskej nemocnice v Ivano- Frankivsku.
Odporúčame používanie respirátora v nemocniciOdporúčame používanie respirátora v nemocnici
Úrad verejného zdravotníctva s účinnosťou od pondelka 15. mája 2023 ruší vyhlášku, ktorá reguluje nosenie respirátorov v nemocniciach, v čakárňach a ambulanciách lekárov, v domovoch sociálnych služieb a v lekárňach. NOSENIE RESPIRÁTORA návštevníkom v týchto priestoroch aj naďalej ODPORÚČAME.
Deň sestier sme oslávili SKRÁŠĽOVANÍMDeň sestier sme oslávili SKRÁŠĽOVANÍM
Naše sestry oslavovali svoj deň SKRAŠĽOVANÍM. Včera a dnes sme mali u nás Beauty dopoludnia pre naše sestry. Študentky 3. ročníka Stredná odborná škola beauty služieb, Gemerská 1, Košice so svojimi majsterkami pripravili pre naše dámy masáž rúk, úpravu obočia a denné líčenie.
Cenu primátora mesta Košice 2023 udelili MUDr. Anne ŠkapincovejCenu primátora mesta Košice 2023 udelili MUDr. Anne Škapincovej
V košickej Historickej radnici udelili v nedeľu 7. mája prestížne ocenenia mesta Košice, Ceny mesta a primátora na rok 2023. V kategórií jednotlivcov si Cenu primátora mesta prevzala aj pediatrička MUDr. Anna Škapincová.
Svetový deň hygieny rúk  sme oslávili so zamestnancami aj pacientmiSvetový deň hygieny rúk  sme oslávili so zamestnancami aj pacientmi
Dodržiavanie zásad správnej hygieny rúk v zdravotníctve sme v našej nemocnici testovali už druhý rok. Do motivačnej súťaže v správnom umývaní a dezinfekcii rúk „ Najčistejšie ruky 2023 “ sa v priebehu mesiaca apríl zapojili všetky naše kliniky a oddelenia.
Detská fakultná nemocnica nemá hospitalizovaného ani jedného pacienta so žltačkouDetská fakultná nemocnica nemá hospitalizovaného ani jedného pacienta so žltačkou
Počet pacientov s hepatitídou typu A klesol po niekoľkých týždňoch od vypuknutia epidémie na nulu. Naše zdravotnícke zariadenie pritom neposkytovalo iba liečbu hospitalizovaným deťom, ale aktívne sa tiež podieľalo na prevencii a imunizácii obyvateľstva v teréne, konkrétne v Moldave nad Bodvou a okolitých obciach.
Naši zamestnanci sa pripojili ku Dňu narcisovNaši zamestnanci sa pripojili ku Dňu narcisov
Tohoročný Deň narcisov symbolizuje obrátený odznak narcisu. Život totiž občas "bodne" a v prípade oznámenia onkologickej diagnózy sa zrazu obráti naruby...
Otvorili sme zrekonštruovanú Ambulanciu pediatrickej kardiológieOtvorili sme zrekonštruovanú Ambulanciu pediatrickej kardiológie
DFN Košice v utorok 18. apríla slávnostne otvorila kompletne zrekonštruovanú ambulanciu pediatrickej kardiológie. Investícia v celkovom objeme 60.000 eur bola realizovaná vďaka občianskemu združeniu Rally Radosti
OÁZA RADOSTI spríjemnila príchod do práceOÁZA RADOSTI spríjemnila príchod do práce
Začať pracovný týždeň, v pondelok ráno, s úsmevom sa nám nie vždy podarí. V pondelok od svitania čakalo na všetkých zamestnancov prekvapenie pri príchode do práce.
Projekt nadstavby DFN  bol prezentovaný premiérovi Eduardovi HegeroviProjekt nadstavby DFN bol prezentovaný premiérovi Eduardovi Hegerovi
Riaditeľ DFN Košice Andrej Koman prezentoval premiérovi Eduardovi Hegerovi projekt nadstavby detskej nemocnice nevyhnutný pre vyriešenie alarmujúcej situácie s nedostatkom priestorov.
Prezidentka Zuzana Čaputová navštívila Detskú fakultnú nemocnicu KošicePrezidentka Zuzana Čaputová navštívila Detskú fakultnú nemocnicu Košice
Pri návšteve oddelenia detskej onkológie a hematológie prisľúbila hlava štátu pre alarmujúcu situáciu skorú pomoc pri rozširovaní priestorov nemocnice.
<strong>Ďakujeme, že používate respirátor a chránite choré deti</strong>Ďakujeme, že používate respirátor a chránite choré deti
Pri vstupe do DFN Košice je stále potrebný respirátor. Výnimku majú deti do 6 rokov a deti s poruchami autistického spektra.
Poďakovanie tímu detských onkológovPoďakovanie tímu detských onkológov
Bojovali ste s nami od začiatku až do konca celej liečby. Len ťažko hľadať slová vďaky za záchranu života! Chcela by som sa Vám, pani primárka a celému Vášmu tímu lekárov, zo srdca poďakovať za posledných 10 mesiacov nepretržitej starostlivosti o moju malú Ellie Ono.
Poďakovanie tímu ORLPoďakovanie tímu ORL
Malá pacientka Sofia má vďaka kochleárnemu implantátu komfortnejší život. Jej rodičia opísali, ako prebiehal pobyt na našom oddelení.
<strong>Vianočný darček od občianskeho združenia Rally Radosti</strong>Vianočný darček od občianskeho združenia Rally Radosti
Tohtoročná veľmi štedrá nádielka v hodnote 25-tisíc eur pomôže detským pacientom DFN s kardiovaskulárnymi ochoreniami, ktorí získajú príjemné a hravé ambulancie s moderným prístrojovým vybavením.
Poďakovanie rodičovPoďakovanie rodičov
Chceli by sme sa zo srdca poďakovať za záchranu života a za rok a pol starostlivosti o nášho synčeka Martinka. Ďakujeme každému, kto bol akokoľvek spojený s jeho ťažkým prípadom.
Verejný prísľubVerejný prísľub
DFN Košice sa zaväzuje s každým zdravotníckym pracovníkom, ktorý splnil všetky podmienky uvedené v tomto verejnom prísľube, uzatvoriť Dohodu o poskytnutí Stabilizačného príspevku.
Predvianočná nálada aj v DFNPredvianočná nálada aj v DFN
Mikuláš zavítal do našej nemocnice aj tento rok. Vďaka ZŠ s MŠ pri DFN čakalo pacientov okrem sladkého prekvapenia aj skvelé vystúpenie talentovaných detí zo ZUŠ Bernolákova.
<strong>Štvorčatá v opatere nášho neonatologického tímu</strong>Štvorčatá v opatere nášho neonatologického tímu
Sofia, Alex, Maxim a Matej sa narodili v 32. gestačnom týždni a vážili od 1150 do 1750 gramov. Pod odborným dohľadom neonatológov v DFN sú už mesiac.
DFN začína očkovať posilňujúcou dávkou adaptovanou na omikron DFN začína očkovať posilňujúcou dávkou adaptovanou na omikron 
Vakcína je určená deťom nad 12 rokov, ktoré už absolvovali základné očkovanie proti covid-19.
Vedenie DFN poďakovalo zamestnancom za ich dlhoročnú prácuVedenie DFN poďakovalo zamestnancom za ich dlhoročnú prácu
Práca s detským pacientom je náročná. Riaditeľ MUDr. Andrej Koman ocenil tých, ktorí svoj profesijný život dlhodobo venujú zdravotnej starostlivosti o dieťa.
Detská fakultná nemocnica revitalizuje svoje priestoryDetská fakultná nemocnica revitalizuje svoje priestory
ORL modernizovalo vďaka neziskovej organizácii Ronald McDonald House Charities na Slovensku čakárne aj izby, ktoré poslúžia detským pacientom. Pribudol i diskrétny kútik pre dojčiace mamičky.
Nemocnica AGEL Košice-Šaca a DFN podpísali Memorandum o partnerstve a vzájomnej spolupráciNemocnica AGEL Košice-Šaca a DFN podpísali Memorandum o partnerstve a vzájomnej spolupráci
Košické zdravotnícke zariadenia zintenzívnia spoluprácu a zabezpečia tú najlepšiu starostlivosť o detského pacienta.
Cieľom je, aby každý rodič mohol byť pri svojom dieťatiCieľom je, aby každý rodič mohol byť pri svojom dieťati
Medicína je nikdy nekončiaci proces, podobne aj vývoj našej nemocnice, hovorí riaditeľ DFN Košice MUDr. Andrej Koman v rozhovore pre Lekárske listy.
Pridajte sa k nám. Aj vy môžete byť súčasťou DFN KošicePridajte sa k nám. Aj vy môžete byť súčasťou DFN Košice
Do nášho tímu, ktorý sa stará o zdravie detí celého východného Slovenska, hľadáme nové posily.
Deti so zdravotným postihnutím dostávajú v DFN komplexné zubné ošetrenieDeti so zdravotným postihnutím dostávajú v DFN komplexné zubné ošetrenie
DFN Košice poskytuje od tohto roku deťom so psychickým a motorickým postihnutím a závažnými chronickými ochoreniami špecializované zubno-lekárske chirurgické ošetrenia.
Poďakovanie rodiča za profesionálny a ľudský prístup  v našej nemocniciPoďakovanie rodiča za profesionálny a ľudský prístup v našej nemocnici
Mamka našej pacientky zaslala svoje poďakovanie za starostlivosť u MUDr. Adriany Dankovčíkovej v Endokrinologickej a diabetologickej ambulancii DFN.
Opatrenia prijaté pre návštevy na Oddelení neonatologickej intenzívnej medicínyOpatrenia prijaté pre návštevy na Oddelení neonatologickej intenzívnej medicíny
Aktuálne informácie pre rodičov navštevujúcich ONIM, prijaté v súvislosti s aktuálnou epidemiologickou situáciou a výskytom ochorenia covid-19.
Nové opatrenia platné v DFN od 11. júla 2022Nové opatrenia platné v DFN od 11. júla 2022
V súvislosti s aktuálnou epidemiologickou situáciou a výskytom ochorenia covid-19 sme pre bezpečnosť všetkých detských pacientov a personálu až do odvolania prijali nasledovné opatrenia.
Pacienti s rázštepom pery a podnebia dostávajú v DFN komplexnú starostlivosťPacienti s rázštepom pery a podnebia dostávajú v DFN komplexnú starostlivosť
Rázštepy pery a podnebia patria k najčastejším vrodeným chybám. Na Slovensku postihnú 1 z 500 až 700 novorodencov. Kým rázštep pery je častejší u chlapcov, u dievčat prevažuje izolovaný rázštep podnebia.
Mamka malej Karolínky: Ste naši hrdinoviaMamka malej Karolínky: Ste naši hrdinovia
Začiatkom júna dostalo Oddelenie ORL ručne napísaný list. Podpísala ho mamka pacientky Karolínky a adresovala ho celému oddeleniu, pani učiteľke, aj pani upratovačke. Vážime si spätnú väzbu našich pacientov, posúva celý tím DFN vpred.
Kvapka krvi pre detskú onkológiu sa začala tradične 1. júnaKvapka krvi pre detskú onkológiu sa začala tradične 1. júna
Tohtoročný 15. ročník podujatia odštartovali krajskí policajti, ktorí prišli darovať krv do košického Odberového a spracovateľského centra Národnej transfúznej služby SR.
Biele srdce získali aj sestry z DFN KošiceBiele srdce získali aj sestry z DFN Košice
Mgr. Ľudmila Gregová a Mgr. Jana Hanzeľová z Kliniky detí a dorastu Lekárskej fakulty UPJŠ a DFN Košice dostali za svoju dlhoročnú prácu v zdravotníctve prestížne ocenenie na regionálnej úrovni, ktoré každoročne odovzdáva Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek.
Klinický psychológ pomáha v nemocnici pacientom aj rodičomKlinický psychológ pomáha v nemocnici pacientom aj rodičom
Závažné ochorenie dieťaťa je psychicky náročnou situáciou, ktorá zasiahne celú rodinu. V DFN Košice pomáha zvládnuť túto neľahkú udalosť klinický psychológ.
Medzinárodný deň sestier – ušľachtilé povolanie má dnes sviatokMedzinárodný deň sestier – ušľachtilé povolanie má dnes sviatok
Detské sestry sú výnimočné, pretože sa starajú o to najvzácnejšie, čo máme – o deti. V DFN Košice pracuje mnoho sestier, ktoré si svoje povolanie vysnívali už v detstve a ani po rokoch praxe by ho nemenili.
Kolektív KPAIM UPJŠ LF a DFN Košice získal ocenenieKolektív KPAIM UPJŠ LF a DFN Košice získal ocenenie
Cenu mesta Košice získal kolektív Kliniky pediatrickej anestéziológie a intenzívnej medicíny (KPAIM) UPJŠ LF a DFN Košice za vysoko špecializovanú a intenzívnu starostlivosť o deti v rámci celého východoslovenského regiónu.
Svetový deň hygieny rúk aj v DFN KošiceSvetový deň hygieny rúk aj v DFN Košice
Už viac ako 160 rokov platí, že dôsledná dezinfekcia rúk je jedným z najjednoduchších a najúčinnejších opatrení, ktoré predchádzajú infekciám u hospitalizovaných pacientov.
V Škole obezity deti chudnú pod dohľadom špecialistovV Škole obezity deti chudnú pod dohľadom špecialistov
Detskú obezitu zvyknú odborníci nazývať aj novodobou epidémiou, pod ktorú sa podpisujú nesprávne stravovacie návyky, nedostatok pohybu a priveľa cukru. Škola obezity vznikla v DFN v roku 2018 a jej cieľom je pomáhať deťom zdravo schudnúť a získať informácie o zdravom životnom štýle.
Ďakujeme Happy Baby za plienky pre našich najmenšíchĎakujeme Happy Baby za plienky pre našich najmenších
Neonatologický tím Detskej fakultnej nemocnice Košice sa odborne a s láskou stará o najmenších pacientov, lieči najzávažnejšie stavy a ochorenia v rámci celého východného Slovenska.
Naše operačné sály majú najmodernejšie prístrojeNaše operačné sály majú najmodernejšie prístroje
Tri najkvalitnejšie anestéziologické prístroje v hodnote 153.800 eur pribudli v Centrálnom operačnom trakte a zákrokovej sále Kliniky pediatrickej anestéziológie a intenzívnej medicíny (KPAIM) DFN Košice na začiatku roka 2022.
Pacienti Dôvery hodnotili nemocnice, našu posunuli medzi tie najlepšiePacienti Dôvery hodnotili nemocnice, našu posunuli medzi tie najlepšie
V kvalite ubytovania, v prístupe personálu a subjektívnom pocite zlepšenia zdravia po prepustení skončila DFN Košice medzi najlepšími nemocnicami v kategórii Fakultné a univerzitné nemocnice.
V Nemocničnej lekárni DFN majú plné ruky práceV Nemocničnej lekárni DFN majú plné ruky práce
Nemocničná lekáreň nepretržite slúži všetkým oddeleniam, klinikám a ambulanciám.
Jarné prázdniny v Detskej fakultnej nemocnici Košice v znamení coviduJarné prázdniny v Detskej fakultnej nemocnici Košice v znamení covidu
Naše Detské infekčné oddelenie zažíva vo februári 2022 najväčší nápor detských pacientov s covidom počas celej pandémie. Variant omikron si navyše vyžiadal aj otvorenie reprofilizovaného oddelenia, ktoré sa rýchlo zaplnilo.
Rodičia Soničky: Sme radi, že sa naša dcéra dostala do DFN a že je tu dnes medzi namiRodičia Soničky: Sme radi, že sa naša dcéra dostala do DFN a že je tu dnes medzi nami
Naša malá dcérka Sonička bola hospitalizovaná v Detskej fakultnej nemocnici Košice ešte koncom minulého roka dlhých 45 dní po tom, čo jej bola diagnostikovaná veľmi závažná choroba, ktorú nám správne diagnostikovali na detskom oddelení v Trebišove.
Otázky a odpovede o očkovaní detíOtázky a odpovede o očkovaní detí
Prečo mám zaočkovať svoje dieťa? Je vakcína bezpečná? Aké nežiaduce účinky môžem očakávať? Dozviete sa tu.
Lekár musí mať v sebe pokoru voči každému pacientoviLekár musí mať v sebe pokoru voči každému pacientovi
Za mimoriadnu aktivitu, rozsiahlu pedagogickú činnosť a prínos vo vedení vysokošpecializovaného pracoviska Kliniky detí a dorastu, najväčšieho v rámci východoslovenského regiónu, ocenil v novembri primátor Košíc prednostku Kliniky detí a dorastu LF UPJŠ a DFN doc. MUDr. Veroniku Vargovú, PhD.
Krehký zrak predčasne narodených detí treba chrániťKrehký zrak predčasne narodených detí treba chrániť
Viečka predčasne narodených detí sú také jemné, že cez ne presvitá svetlo. Predčasniatka nevedia stiahnuť zreničku pred nadmerným svetlom a reagujú stresovou reakciou.
Centrum pre cystickú fibrózu v DFN Košice získalo dôležitý prístroj na diagnostiku a bodyanalyzérCentrum pre cystickú fibrózu v DFN Košice získalo dôležitý prístroj na diagnostiku a bodyanalyzér
Slovenská Asociácia Cystickej Fibrózy (CF) odovzdala Centru pre cystickú fibrózu Detskej fakultnej nemocnice (DFN) Košice dva prístroje, ktoré umožnia lekárom diagnostiku a monitorovanie pacientov s nevyliečiteľnou zriedkavou genetickou chorobou.
S novou obličkou čaká Maximiliána plnohodnotnejší životS novou obličkou čaká Maximiliána plnohodnotnejší život
Maximiliánova extrémne vzácna diagnóza vyústila do transplantácie. Nová oblička mu zabezpečí lepší život.
Očkovanie detí vo veku 5 až 11 rokovOčkovanie detí vo veku 5 až 11 rokov
Je určené len pre vysoko rizikové deti, u ktorých by prekonanie ochorenia Covid-19 mohlo viesť k vážnemu poškodeniu zdravia, či výraznému zhoršeniu základného ochorenia až prípadnej smrti.
Kristián každé cvičenie preplakal, námaha priniesla vytúžené ovocieKristián každé cvičenie preplakal, námaha priniesla vytúžené ovocie
Kristiánkova mamka si po ťažkom pôrode neoddýchla. Röntgenová snímka jej syna totiž vyzerala zle. Bábätko malo jednu rúčku zlomenú a druhá bola nehybná.
Veľký nádor odstránili Alžbetke laparoskopickou operáciouVeľký nádor odstránili Alžbetke laparoskopickou operáciou
Laparoskopickou operáciou sa chirurgickému tímu Oddelenia detskej chirurgie DFN a Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LF UPJŠ a UNLP podarilo úspešne odstrániť veľký nádor u 6-ročného dievčatka. Do nemocnice prišlo s veľkými bolesťami.
Naši pediatri vo Vakcinačnom centre Univerzitnej nemocnice L. PasteuraNaši pediatri vo Vakcinačnom centre Univerzitnej nemocnice L. Pasteura
Pri očkovaní detí je dôležitá a potrebná prítomnosť pediatra. Detská fakultná nemocnica preto začala spolupracovať s košickou Univerzitnou nemocnicou L. Pasteura pri očkovaní detí od 12 rokov v ich vakcinačnom centre.
Čím vybaviť letnú lekárničku?Čím vybaviť letnú lekárničku?
Letné prázdniny a dovolenky patria medzi obľúbené časti roka, ale prinášajú so sebou aj niekoľko nástrah, na ktoré je dobré sa pripraviť. Ponúkame Vám zoznam toho, čo by ste mali pre seba a svoje dieťa zadovážiť v horúcich letných dňoch, ktoré prežijete na domácej dovolenke, ale aj pri pobyte pri mori.
Ondrej Kandráč a Lukáš Adamec rozospievali pacientov aj personál nemocniceOndrej Kandráč a Lukáš Adamec rozospievali pacientov aj personál nemocnice
Veselé tóny, smiech a hudobné hity priniesol hospitalizovaným deťom 1. ročník charitatívnej akcie Pomáhať a rozdávať radosť. Podujatie malo tiež za cieľ vyjadriť podporu všetkým lekárom, sestričkám a zamestnancom Detskej fakultnej nemocnice Košice.
Kvapka krvi 2021 pomôže pacientom detskej onkológie aj deťom v DFN KošiceKvapka krvi 2021 pomôže pacientom detskej onkológie aj deťom v DFN Košice
Tradícia darovania krvi pod názvom Kvapka krvi pre detskú onkológiu a všetky choré deti v Detskej fakultnej nemocnici (DFN) Košice pokračuje. Jej 14. ročník odštartoval ako obvykle, 1. júna, na sviatok všetkých detí, aby krv pomohla tým, ktorí ju potrebujú.
Alžbetka má šancu porozprávať sa s kamarátmi a Oliver sadnúť opäť za klavírAlžbetka má šancu porozprávať sa s kamarátmi a Oliver sadnúť opäť za klavír
Primár ORL oddelenia DFN Košice MUDr. Andrej Koman operoval v máji dve deti, ktoré stratili sluch. Vďaka najmodernejším kochleárnym implantátom budú Alžbetka a Oliver čoskoro počuť. Strata sluchu, resp. porucha sluchu od narodenia, nie je v medicíne neriešiteľným problémom.
Laurinka je znova plná energieLaurinka je znova plná energie
Do rodiny zo Spišského Podhradia prišla diagnóza diabetes nečakane a bez prípravy. V rodine toto ochorenie nikto nemal a príznaky cukrovky rodičov takmer 6-ročného dievčatka vystrašili.
Medzinárodný sviatok sestier oslavuje aj Detská fakultná nemocnica KošiceMedzinárodný sviatok sestier oslavuje aj Detská fakultná nemocnica Košice
Detská sestra je nenahraditeľnou súčasťou zdravotníctva a v čase hospitalizácie dieťaťa trávi s pacientom väčšinu času. Vedenie Detskej fakultnej nemocnice (DFN) Košice sa rozhodlo v Medzinárodný deň sestier poďakovať svojmu personálu za náročnú a cennú prácu malým prekvapením.
Špecialisti z Detskej fakultnej nemocnice Košice budú sledovať deti po ťažkom covide-19 aj po prekonaní PIMSŠpecialisti z Detskej fakultnej nemocnice Košice budú sledovať deti po ťažkom covide-19 aj po prekonaní PIMS
Detská fakultná nemocnica (DFN) Košice začína s ambulantným sledovaním detí, ktoré prekonali ťažšiu formu covid-19 alebo pediatrický zápalový multisystémový syndróm (PIMS).
Ďakujem za ľudské slová a dôkladné informácieĎakujem za ľudské slová a dôkladné informácie
Uznanie práce tímu Detského infekčného oddelenia
Základná škola s materskou školou pri DFN opäť s deťmiZákladná škola s materskou školou pri DFN opäť s deťmi
Po pauze v súvislosti s pandemickou situáciou obnovila naplno svoju činnosť aj základná škola s materskou školou, ktorá pôsobí v DFN. Je druhou najväčšou ZŠ s MŠ pri zdravotníckom zariadení na Slovensku.
Do DFN sa opäť vrátili zdravotní klauni, prekvapili aj personálDo DFN sa opäť vrátili zdravotní klauni, prekvapili aj personál
Veselí klauni sú zaočkovaní a pripravení dodržiavať všetky opatrenia. Za hospitalizovanými deťmi budú chodiť na jednotlivé oddelenia nemocnice, objavia sa aj v čakárňach ambulancií.