COVID-19 a očkovanie tu

Zo života nemocnice

Očkovanie detí vo veku 5 až 12 rokovOčkovanie detí vo veku 5 až 12 rokov
V súvislosti s očkovaním detí vo veku 5 až 12 rokov očakávame ďalšie pokyny zo strany Ministerstva zdravotníctva SR. Aktuálne informácie budú zverejnené na našej webovej stránke.
Aktualizovaný súhrn epidemiologických opatreníAktualizovaný súhrn epidemiologických opatrení
Všetko, čo potrebujete vedieť pri vstupe do Detskej fakultnej nemocnice (DFN) Košice.
Očkovanie detí a mládeže v DFN KošiceOčkovanie detí a mládeže v DFN Košice
Detská fakultná nemocnica (DFN) Košice otvorila od 3. septembra 2021 očkovacie centrum, ktoré umožní očkovanie vakcínou proti ochoreniu COVID-19 deťom od 12 rokov.
Kristián každé cvičenie preplakal, námaha priniesla vytúžené ovocieKristián každé cvičenie preplakal, námaha priniesla vytúžené ovocie
Kristiánkova mamka si po ťažkom pôrode neoddýchla. Röntgenová snímka jej syna totiž vyzerala zle. Bábätko malo jednu rúčku zlomenú a druhá bola nehybná.
Veľký nádor odstránili Alžbetke laparoskopickou operáciouVeľký nádor odstránili Alžbetke laparoskopickou operáciou
Laparoskopickou operáciou sa chirurgickému tímu Oddelenia detskej chirurgie DFN a Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LF UPJŠ a UNLP podarilo úspešne odstrániť veľký nádor u 6-ročného dievčatka. Do nemocnice prišlo s veľkými bolesťami.
Naši pediatri vo Vakcinačnom centre Univerzitnej nemocnice L. PasteuraNaši pediatri vo Vakcinačnom centre Univerzitnej nemocnice L. Pasteura
Pri očkovaní detí je dôležitá a potrebná prítomnosť pediatra. Detská fakultná nemocnica preto začala spolupracovať s košickou Univerzitnou nemocnicou L. Pasteura pri očkovaní detí od 12 rokov v ich vakcinačnom centre.
Čím vybaviť letnú lekárničku?Čím vybaviť letnú lekárničku?
Letné prázdniny a dovolenky patria medzi obľúbené časti roka, ale prinášajú so sebou aj niekoľko nástrah, na ktoré je dobré sa pripraviť. Ponúkame Vám zoznam toho, čo by ste mali pre seba a svoje dieťa zadovážiť v horúcich letných dňoch, ktoré prežijete na domácej dovolenke, ale aj pri pobyte pri mori.
Ondrej Kandráč a Lukáš Adamec rozospievali pacientov aj personál nemocniceOndrej Kandráč a Lukáš Adamec rozospievali pacientov aj personál nemocnice
Veselé tóny, smiech a hudobné hity priniesol hospitalizovaným deťom 1. ročník charitatívnej akcie Pomáhať a rozdávať radosť. Podujatie malo tiež za cieľ vyjadriť podporu všetkým lekárom, sestričkám a zamestnancom Detskej fakultnej nemocnice Košice.
Kvapka krvi 2021 pomôže pacientom detskej onkológie aj deťom v DFN KošiceKvapka krvi 2021 pomôže pacientom detskej onkológie aj deťom v DFN Košice
Tradícia darovania krvi pod názvom Kvapka krvi pre detskú onkológiu a všetky choré deti v Detskej fakultnej nemocnici (DFN) Košice pokračuje. Jej 14. ročník odštartoval ako obvykle, 1. júna, na sviatok všetkých detí, aby krv pomohla tým, ktorí ju potrebujú.
Alžbetka má šancu porozprávať sa s kamarátmi a Oliver sadnúť opäť za klavírAlžbetka má šancu porozprávať sa s kamarátmi a Oliver sadnúť opäť za klavír
Primár ORL oddelenia DFN Košice MUDr. Andrej Koman operoval v máji dve deti, ktoré stratili sluch. Vďaka najmodernejším kochleárnym implantátom budú Alžbetka a Oliver čoskoro počuť. Strata sluchu, resp. porucha sluchu od narodenia, nie je v medicíne neriešiteľným problémom.