O prvé tohtoročné bábätko sa starajú naši neonatológovia

O prvé dieťatko, maličkú Andrejku, sa starajú naši neonatológovia

Maličká Andrejka prišla na svet v prvý januárový deň roku 2024 o 2.43 hod. v košickej pôrodnici na Tr. SNP 1 v Univerzitnej nemocnici L. Pasteura Košice a svojim neočakávaným predčasným príchodom všetkých prekvapila. Keďže sa malá slečna vypýtala na svet skôr, bola z Neonatologického oddelenia UNLP preložená na naše Oddelenie neonatológickej intenzívnej medicíny.

Prvé dieťatko a zároveň prvé dievčatko sa narodilo v 33. týždni tehotenstva, váži 1490 gr. a je prvým potomkom v mladej rodine bývajúcej v dedine blízko Košíc. Prvé tohtoročné bábätko je v inkubátore, má podporu dýchania, začína papať a je stabilizované.

Maličkú bojovníčku včera prišiel pozrieť aj riaditeľ DFN Andrej Koman. Poďakoval sa tímu kolegov, ktorí okamžite zabezpečili zdravotnú starostlivosť o malé dievčatko a poprial malej slečne veľa sily, energie a zdravíčka do ďalších dní a týždňov.

Drobčeka Andrejku čakajú o niečo náročnejšie prvé dni cesty životom. Zatiaľ je v opatere našej neonatologickej JISKY, kde jej tím našich zdravotníkov poskytuje profesionálnu zdravotnú starostlivosť. Malému predčasniatku držíme palce, prajeme čo najviac zdravia a síl. Nech sa Ti darí, slečna!