Ondrej Kandráč a Lukáš Adamec rozospievali pacientov aj personál nemocnice

Veselé tóny, smiech a hudobné hity priniesol hospitalizovaným deťom 1. ročník charitatívnej akcie Pomáhať a rozdávať radosť. Podujatie malo tiež za cieľ vyjadriť podporu všetkým lekárom, sestričkám a zamestnancom Detskej fakultnej nemocnice Košice.

Deti aj dospelých zabavili a niektorých aj roztancovali známi hudobníci Ondrej Kandráč a Lukáš Adamec. Ich hudobné hity mali okamžitý účinok a vyvolali na všetkých tvárach úsmev.

„Chceme deťom prinášať emócie, ktoré nemôžu dostať, pretože sú odkázané iba na nemocničné prostredie. Preto sme oslovili ich idolov – umelcov, aby prišli za nimi do nemocnice  a priniesli im úsmev, rozžiarili oči a aby aspoň na chvíľu zabudli na svoju bolesť a útrapy,“ vysvetlili organizátori podujatia, Slavomír Krafčák z projektu INTEGRÁCIA a Karol Moravský z nadácie LEA.  

Júnové podujatie sa konalo v nemocničnom parku, prilákalo malých aj veľkých a nieslo po celý čas v pozitívnej nálade. Deti zároveň dostali veľkú nádielku darčekov, ktoré venovala nadácia LEA, projekt INTEGRÁCIA, Slovenský futbalový zväz, Planeo, Milk Agro, ZŠ Šrobárova, Bardejovské kúpele, Zlatá studňa, Marek Hamšík, HC Košice, FC Košice, Nemanja Matic z Manchester United, Sola, Andrea Tatarková a Pavol Jurčo z T-Systems.

Pozdraviť deti prišli aj známi športovci Mišo Chovan a Miloslav Klíma z HC Košice a Erik Pačinda z FC Košice, ktorí doniesli dresy a finančný dar vo výške 500 e. Nemalou čiastkou prispel aj projekt INTEGRÁCIA a nadácia LEA.

Primárka Oddelenia detskej onkológie a hematológie Viktória Halušková označila akciu za príjemne strávený čas. „Sme veľmi vďační za materiálnu a finančnú pomoc detskej onkológii a za príjemné poludnie plné pozitívnych emócií, ktoré nás aspoň na chvíľu vytrhlo z každodennej rutiny,“ povedala primárka. 

Hudobný virtuóz Ondrej Kandráč zhodnotil, že počas koncertu cítil z publika úžasnú, úprimnú a nefalšovanú radosť. „Keď došla táto ponuka od Slavomíra Krafčáka z INTEGRÁCIE, ani na chvíľu som nezapochyboval. Ak to poteší malých pacientov a ľudí, ktorí sú tu, tak to vždy rád urobím. Toto publikum je iné a svojské v tom, že sa tu na nič nehráte, tu musíte byť sám sebou a na nič sa nehrajú ani ľudia, ktorí tlieskajú,“ dodal Kandráč.

Detská fakultná nemocnica Košice srdečne ďakuje organizátorom podujatia za skvelú akciu a krásne darčeky pre deti. Veríme, že sa o rok stretneme opäť, s rovnakou veselou náladou a energiou.

Ďakujeme aj logám projektu INTEGRÁCIA – slniečku a logu nadácie LEA – levíkovi.