Počet hospitalizovaných detí s COVID-19 v Detskej fakultnej nemocnici Košice klesá

Počet hospitalizovaných detí s potvrdeným COVIDOM-19 v Detskej fakultnej nemocnici (DFN) Košice v porovnaní s minulými týždňom klesol o polovicu.

Aktuálne sú na Detskom infekčnom oddelení DFN hospitalizovaní traja detskí pacienti. Prechodný nárast počtu detí s COVID-19 zaznamenala DFN na začiatku tohto roka. Podpísala sa pod to zhoršená epidemiologická situácia v Košickom kraji.

Na Detskom infekčnom oddelení DFN sú k dnešnému dňu prijatí traja pacienti s potvrdenou infekciou COVID-19. „Ich stav je momentálne stabilizovaný,“ hodnotí primárka MUDr. Dana Hudáčková, PhD. Doplnila, že títo pacienti pochádzajú z Košického a Prešovského kraja. 

Kým v roku 2020 v mesiacoch október, november a december bolo na Detskom infekčnom oddelení hospitalizovaných 3 až 5 pacientov mesačne, v januári 2021 ich počet vzrástol na 19 a vo februári na 21.

Od začiatku pandémie zomreli v DFN Košice traja pacienti s laboratórne potvrdenou infekciou COVID-19. Je dôležité zdôrazniť, že všetky tieto deti mali súčasne závažné dlhodobé ochorenia dýchacieho systému, srdca alebo poruchu imunity.