Miestnosť na dojčenie a prebaľovanie poskytne vyšší komfort

Otvorili sme MIESTNOSŤ NA DOJČENIE A PREBAĽOVANIE

Chceme, aby návšteva u ambulantného lekára v našej nemocnici bola pre našich pacientov a ich sprevádzajúce osoby čo najjednoduchšia a čo najmenej stresujúca. Chceme tak ponúknuť našim detským pacientom a ich rodičom viac komfortu a primeranú intimitu na zabezpečenie hygienických potrieb.

MIESTNOSŤ NA DOJČENIE A PREBAĽOVANIE

Nachádza sa na prízemí v ambulantnej časti, medzi lekárňou Včielka smerom k ambulantnému traktu P3- prízemie , v časti ambulancií všeobecných lekárov pre deti a dorast, ihneď na začiatku chodby. Poznávacím znamením, ktoré spoznajú aj naši malí pacienti, je aj nálepka tímu Labkovej patroly, ktorá je na dverách do tejto špeciálnej miestnosti.

Kútik je čelnými posuvnými dverami zabezpečený tak, aby bolo rodičom umožnené dostatočné súkromie a mohli sa plne venovať dojčeniu či prebaľovaniu.

Pre malé detičky a ich mamičky sme prichystali prebaľovací pult a na dojčenie môžu využívať aj stoličky.

Pre väčších detských pacientov je pripravené lôžko, ktoré môže slúžiť aj pri zabezpečovaní hygienických potrieb u zdravotne znevýhodnených starších detských pacientov.

Vstup do kútika je bezbariérový, vojsť môžete pohodlne aj s detským kočíkom či invalidným vozíkom.

Ďalšia doplnková služba akou miestnosť na dojčenie a prebaľovanie určite je, už funguje. Veríme, že našim pacientom, rodičom aj návštevníkom nemocnice bude dobre slúžiť.